top of page

REFERENCE

Family garden 

We appreciate the friendly and helpful attitude of the landscape architect. Work was always ready on time and precisely elaborated. Stepan was always discussing all our ideas and needs.        

Modern garden

As I cannot imagine any architectonical ideas, I really appreciated nice 3D views! Made my idea of the garden space so much better. Project was done fast and on time, which I liked. Good landscape architect!

Interior design - hotel Maximilian, Prague

 

Panu Slívovi vděčíme za realizaci několika zajímavých projektů: Ať už to byla velmi zdařilý návrh hotelového atria kde navzdory značně limitovanému prostoru vzniklo originálně řešené a příjemné prostředí; nebo dekorativní aranžmá vnitřních prostor za použití zeleně a skla. Naše spolupráce s panem Slívou posunula Hotel Maximilian o další kus dopředu a významně přispěla k vytvoření atmosféry hotelových prostor ve kterých je příjemné pobývat. Kromě kreativních a inspirativních nápadů pana Slívy mi také vždy velmi vyhovovalo jeho zanícení pro věc a snaha vždy zakomponovat do svých návrhů naše přání.

 

Egon Hampl, Hotel Maximilian

 

 

Garden with mirror

As I really did not know, what to do with my garden, I called landscape architect. What a great think to do! The ideas Stepan got me were great, respecting my wishes, but being innovative and interesting!

bottom of page